Kontakt

GAIS, Göteborgs Atlet- & Idrottssällskap
Gamla Boråsvägen 75
412 76 Göteborg
Tfn: 031-403690
Fax: 031-40 66 85
E-post: kansli@gais.se

Besökstider
tisdag-fredag 13-16.30
Telefontider
tisdag-fredag 13-16.30

GAISGÅRDEN

Erik Bergkvist
Klubbchef
E-post: erik.bergkvist@gais.se
Mobil: 0730-321894

Niclas Brage Joxelius
Försäljningschef
E-post: niclas.brage@gais.se
Mobil: 0735-011799

Patrik Ingelsten
Sportchef/Assisterande tränare
E-post: patrik.ingelsten@gais.se
Mobil: 0708-366368

Annica Dohsé
Föreningsadministratör, Material, Säkerhet och Evenemang
E-post: annica.dohse@gais.se
Mobil: 0703-139780

Benjamin Westman
Chefstränare GAIS A-lag
E-post: benjamin.westman@gais.se
Mobil: 0705-7673782

Henrik Korhonen
Material a-lag, lagresurs a-lag,
Chefstränare U17
E-post: henrik.korhonen@gais.se
Mobil: 0762-097262

Kenneth Gustafsson
Chefstränare U19, Akademiansvar P16-U19
E-post: kenneth.gustafsson@gais.se
Mobil: 0737-158022

Mikael Lindström
Akademiansvar Fotbollsskolan-P15, Administration akademin, GAIS Open
E-post: mikael.lindstrom@gais.se
Mobil: 0707-213935


STYRELSEN

Tomas Andersson
Ordförande
tomas@specialkarosser.se
0705-560260

Glenn Heiman
Vice-ordförande ,
Sponsorer och försäljning, Göteborgsgirot

Pernilla Andersson
Sekreterare, Personal
Föreningsadministration, Skola/Nya områden.
Fotbollsakademin

David Landerin
Supporteransvarig, Säkerhetsansvarig
Fotbollsakademin

Jonas Tholin
Privatmarknad

Robert Lindberg
Strategi, Bidragsansvarig, Konstgräsprojekt

Claes Forsberg (adjungerad)
Ekonomi


GAIS.se redaktion

Anders Fagerlund
Skribent GAIS.se
E-post: anders.fagerlund@preciofishbone.se
Mobil: 0708-248110

Daniel Björnalm
Skribent GAIS.se
E-post: daniel.bjornalm@icloud.com
Mobil: 0706-444251

Carin Linnér
Skribent GAIS.se
E-post: carin.linner@gmail.com
Mobil: 0708-639017

Claes Hillén
Fotograf GAIS.se
E-post: claes@westnature.se

Lars Ekström
Fotograf GAIS.se
E-post: ex@telia.com
Mobil: 0734-379207

Line Skaugrud Landevik
Fotograf GAIS.se
E-post: info@lsl.nu
Mobil: 0735-129631