Extra öppet i souvenirbutiken

FacebookPrint

Match på söndag den 1 augusti borta mot Malmö FF och det finns ett lysande tillfälle att fixa grönsvarta prylar. GAIS souvenirbutik på Gamla Ullevi håller extra lördagsöppet nu på lördag mellan kl.10.00 och 15.00.

För lite mer än ett år sedan och lagom till den absolut första allsvenska matchen på Gamla Ullevi mellan Örgryte IS och GAIS öppnades den souvenirbutik i Gamla Ullevi och som föreningarna driver i samarbete med Intersport Väst.
Här kan man handla matchtröjor, t-shirts och massor av olika halsdukar och mycket annat. Butiken har under de senaste veckorna fått in en hel del nyheter.
Butiken håller normalt sett öppet på vardagar måndag-fredag samt i samband med GAIS hemmamatcher, då butiken öppnar två timmar innan matchstart och stänger en timme efter, men nu på lördag den 31 juli håller alltså butiken extra öppet mellan kl.10.00 och 15.00.
En möjlighet att ekipera dig inför inte bara bortamatchen mot Malmö FF utan även kommande hemmamatcher.




Av: Tony Balogh
Skapad: 29 juli - 2010
© 2010 GAIS.se - Göteborgs Atlet & IdrottssällskapOnsdagen den 8 september 11:40
Telia
Åbro